Upcoming Events


There are no upcoming non-game events.

Standings

3CB1
Team W L T PTS
QAS - GEROSKI 3 0 0 6
SCL - LAUBER 2 0 0 4
ST SIMON - SCHWARTZ 2 0 0 4
SMMA - SEAGO 2 0 0 4
OLF - ERVIN 1 1 0 2
MMOC - MEYER 0 3 0 0
ST JUSTIN - TALLEUR 0 2 0 0
QAS - JONES 0 2 0 0
SFA - RIKE 0 2 0 0
3CB2
Team W L T PTS
IC - JERCINOVIC 3 0 0 6
QAS - SIMOKAITIS 2 0 0 4
SCL - CAHILL 2 1 0 4
SMT - SANNEMAN 2 1 0 4
ASMP - HIRNER 1 1 0 2
ST JOE - KUCZWARA 1 1 0 2
ST MARK - ALTHAGE 0 2 0 0
OLF - STUCKE 0 3 0 0
ST SIMON - SMITH 0 2 0 0
3CB3
Team W L T PTS
SMT - JEFFERSON 2 0 0 4
SFA - SCHULTE 2 0 0 4
QAS - CAIRA 2 0 0 4
SCL - SCHEVE 1 2 0 2
SMMA - DUKE 1 1 0 2
QAS - SHAUGHNESSY 1 1 0 2
ST JUSTIN - FAGAN 0 1 0 0
ASMP - SYKORA 0 2 0 0
OLQP - THOMAS 0 2 0 0
3CG1
Team W L T PTS
MMOC - HARRIS 2 0 0 4
SCL - WALSH 2 0 0 4
SMMA - KABURAKIS 2 2 0 4
QAS - BELZ 1 0 0 2
QAS - BRUNNER 1 1 0 2
OLF - JOKERST 0 2 0 0
IC - BERNSTEIN 0 3 0 0
3CG2
Team W L T PTS
ST JUSTIN - LALLY 2 0 1 5
SMMA - SCHOEN 2 0 1 5
QAS - THOMAS 1 1 1 3
ST JOE - SLAVENS 1 1 1 3
SCL - STECHER 1 2 0 2
IC - LUPE 0 1 0 0
SFA - BRESNAN 0 2 0 0
4CB1
Team W L T PTS
IC - SCHUBERT 2 0 0 4
QAS - KESTERSON 1 0 0 2
SCL - KNOX 1 0 0 2
ST SIMON - SIEVER 1 1 0 2
SCL - FITZGERALD 0 1 0 0
SFA - RITZEL 0 1 0 0
OLF - GRONER 0 2 0 0
4CB2
Team W L T PTS
SMMA - LAWLER 1 0 0 2
ST SIMON - ROTH 1 0 0 2
ST MARK - DORMIER 1 0 0 2
ST JOE - RALSTON 0 1 0 0
QAS - LEUTHEN 0 1 0 0
SCL - GREFFET 0 1 0 0
4CB3
Team W L T PTS
OLF - STUCKE 2 0 0 4
MMOC - NICOLETTI 2 0 0 4
QAS - HULSEY 1 0 0 2
ASMP - GARTNER 0 1 0 0
ST JUSTIN - COX 0 1 0 0
OLF - BEFFA 0 3 0 0
4CB4
Team W L T PTS
QAS - POLITTE 2 0 0 4
IC - SCHER 2 0 0 4
SFA - ROHLFING 1 0 0 2
SMMA - WRIGHT 0 1 0 0
QAS - ECKHARD 0 1 0 0
OLQP - CIGNETTI 0 1 0 0
ST JOE - SCHMEIDER 0 2 0 0
4CG1
Team W L T PTS
QAS - DIESENROTH 2 0 0 4
OLF - HAWKINS 2 1 0 4
SCL - PATRICK 1 0 0 2
OLF - KING 1 0 0 2
SCL - HEGGEMEIER 1 1 0 2
ASMP - BRANDT 0 1 0 0
QAS - LUDWIG 0 2 0 0
ST JOE - HUNT 0 1 0 0
SMMA - KARCHER 0 1 0 0
4CG2
Team W L T PTS
OLQP - SCHWANTNER 1 0 0 2
ST SIMON - RATERMAN 1 0 0 2
SMMA - LIEBER 1 0 0 2
ST JUSTIN - LACINY 1 1 0 2
ST SIMON - HOPE 1 1 0 2
ST MARK - MALONEY 0 0 0 0
SFA - ABERNATHY 0 1 0 0
QAS - ENDERMUEHLE 0 2 0 0
5CB1
Team W L T PTS
ST MARK - NEWCOMBE 3 0 0 6
IC - BRANNAM 2 0 0 4
OLF - SCHNUR 1 1 0 2
SFA - LUMBSDEN 1 2 0 2
ASMP- HEBENSTREIT 0 2 0 0
QAS - FISHER 0 2 0 0
5CB2
Team W L T PTS
ST JUSTIN - LALLY 2 0 0 4
ST SIMON - ROTH 1 1 0 2
QAS - BLACK 1 1 0 2
MMOC - DRIKOW 1 1 0 2
OLF - ATZERT 1 1 0 2
ST JOE - GARTNER 0 2 0 0
5CB3
Team W L T PTS
SFA - SOELL 3 0 0 6
OLF - ERVIN 1 0 0 2
ST JOE - HICKERSON 1 1 0 2
QAS - BAKER 1 1 0 2
SMMA - BERNI 0 2 0 0
OLQP - KERSHAW 0 2 0 0
5CG1
Team W L T PTS
ASMP - SWIFT (O) 2 1 0 4
SCL - KEIFER 2 1 0 4
QAS - SMITH 2 1 0 4
ST JUSTIN - FAGAN (O) 1 1 0 2
ST MARK - SHOGER 1 2 0 2
OLF - KRODINGER 1 3 0 2
5CG2
Team W L T PTS
MMOC - BAILEY 2 0 0 4
SMMA - BLUMENKEMPER 2 0 0 4
ST SIMON - KING 2 0 0 4
ASMP - DAVIS 2 0 0 4
OLF - HOVIS 2 1 0 4
SMMA - TORRENCE 1 1 0 2
ST SIMON - MILSARK 1 1 0 2
IC - COLE 0 2 0 0
ST JOE- POGUE 0 2 0 0
QAS - BENDER 0 2 0 0
SFA - NOVAK 0 3 0 0
5OB
Team W L T PTS
QAS - BAUMAN 2 0 0 4
SCL - WALSH 2 0 0 4
ST SIMON - HOF (C) 2 0 0 4
QAS - ANDERSON 0 2 0 0
SCL - KRUZE 0 2 0 0
SMMA - HIGGINS 0 2 0 0
6CB1/2 - League 1
Team W L T PTS
OLF - BREEZE (1) 3 0 0 6
ST SIMON - CHASTONAY (1) 1 0 0 2
ASMP - BECKER (1) 1 1 0 2
SFA - WHITMAN (NC) (1) 0 3 0 0
6CB1/2 - League 2
Team W L T PTS
SCL - BERRA (NC) (2) 1 0 0 2
ST MARK - NIENHAUS (2) 1 1 0 2
IC - PETTY (2) 1 1 0 2
IC - DAWIDOWSKI (2) 0 2 0 0
6CB3/4 - League 3
Team W L T PTS
ST JOE - SCHAEFER (3) 2 0 0 4
ST JUSTIN - WASSILEK (3) 2 1 0 4
QAS - DECLUE (3) 0 2 0 0
OLF - ANDRESCAVAGE (3) 0 3 0 0
6CB3/4 - League 4
Team W L T PTS
ST JUSTIN - WILKE (4) 3 0 0 6
OLF - KING (4) 2 0 0 4
PCCA - RAGES (4) 0 1 0 0
ST SIMON - STAUB (4) 0 2 0 0
6CG1
Team W L T PTS
ST JOE - SWEENEY 2 0 0 4
IC - FITZGERALD 1 0 0 2
SCL - DRAZEN 1 0 0 2
ST SIMON - GOLDBECK1 1 1 0 0
ST JUSTIN - O'NEILL 0 2 0 0
SMMA - ALIVERNIA 0 2 0 0
6CG2
Team W L T PTS
OLF - YATES 3 0 0 6
SMMA - VOEGTLI 2 1 0 4
ST JOE - ROHE 2 1 0 4
SCL - GELDMACHER 2 2 0 4
ST SIMON - GOLDBECK2 1 2 0 2
OLQP - JOHNSON 0 4 0 0
6OB1/2 - League 1
Team W L T PTS
SCL - LAUBER (1) 1 1 0 2
MMOC - WRIGHT (NC) (1) 1 0 0 2
SMMA - DeGREEF (1) 0 1 0 0
QAS - KESTERSON (1) 0 1 0 0
6OB1/2 - League 2
Team W L T PTS
ASMP - PICHA (2) 2 0 0 4
SMT - JEFFERSON (2) 1 0 0 2
SCL - ETZEL (2) (C) 1 1 0 2
QAS - BENTRUP (2) 0 2 0 0
6OG
Team W L T PTS
ST MARK - MALONEY 3 0 0 6
SCL - KNOX (C) 2 0 0 4
SMMA - HOUSTON 2 1 0 4
QAS - SEPPI 1 2 0 2
ASMP - DAVIS 0 2 0 0
OLF - BEFFA (C) 0 3 0 0
7CB1
Team W L T PTS
ST MARK - MALONEY (NC) 2 0 0 4
SCL - BIEDENSTEIN 1 0 0 2
OLF - BISHOP 1 1 0 2
ST JOE - HUNT 1 1 0 2
ST SIMON - FRANKE 0 1 0 0
IC - CHEANEY 0 2 0 0
7CB2
Team W L T PTS
QAS - HOFFMEISTER 3 0 0 6
SFA - ROBINSON 1 0 0 2
QAS - SIPPEL 1 1 0 2
ST SIMON - DOWELL 0 1 0 0
SFA - HULSEY 0 2 0 0
ST JUSTIN - LUHNING 0 1 0 0
7CB3
Team W L T PTS
QAS - SCHELLHASE 3 0 0 6
SCL - CAVE 1 0 0 2
SMMA - NIEBRUGGE 1 1 0 2
ASMP - BILKA 1 1 0 2
OLQP - WHITE 0 2 0 0
MMOC - LaFLAMME 0 2 0 0
7CG1
Team W L T PTS
SCL - REHM (1) 2 0 0 4
QAS - ANDERSON (O) 2 0 0 4
SFA - STOTTS (O) 1 2 0 2
SMMA - GLUECK (O) 1 1 0 2
ST MARK - GREBING (1) 0 1 0 0
SCL - WALSH (1) 0 2 0 0
7CG2/3 - League 2
Team W L T PTS
ST JOE - HOEFLER (2) 2 0 0 4
QAS - BRODERICK (NC) (2) 1 1 0 2
ST SIMON - WOBBE (2) 0 1 0 0
SMMA - KARCHER (2) 0 2 0 0
7CG2/3 - League 3
Team W L T PTS
IC - COLEMAN (3) 2 0 0 4
ST SIMON - WAGONER (3) 1 0 0 2
SFA - WOOD (NC) (3) 1 1 0 2
QAS - TIERNEY (3) 0 2 0 0
7OB
Team W L T PTS
SMMA - SULLIVAN 3 0 0 6
QAS - COLLINS 2 0 0 4
ST JUSTIN - BARRY 0 1 0 0
ST SIMON - PRANGE 0 1 0 0
MMOC - HARRIS 0 3 0 0
8CB1/2 - League 1
Team W L T PTS
ST JUSTIN - MEYERS (NC) (1) 2 0 0 4
ST MARK - NEWCOMBE (1) 1 0 0 2
SCL - ADAMEC (1) 0 0 0 0
SMMA - CATLETT (1) 0 2 0 0
8CB1/2 - League 2
Team W L T PTS
OLF - BREEZE (2) 2 0 0 4
QAS - TAYLOR (2) 0 0 0 0
SCL - BEIDENSTEIN (NC) (2) 0 1 0 0
SMMA - McDERMOTT (2) 0 2 0 0
8CB3
Team W L T PTS
MMOC - BERHORST 2 0 0 4
OLF - LINDELL 2 1 0 4
ST SIMON - SIEVERS 1 0 0 2
ST JOE - LAYTON 1 1 0 2
SMMA - ORGAN 0 1 0 0
PCCA - BROYLES 0 1 0 0
QAS - PICHA (NC) 0 2 0 0
8CG2
Team W L T PTS
SMMA - WELCH (NC) 2 0 0 4
SFA - SCHUERMEYER 1 0 0 2
ASMP - EVERS (NC) 1 1 0 2
SMMA - LATO 1 1 0 2
ST SIMON - AUBUCHON (NC) 0 0 0 0
ST JUSTIN - FAGAN 0 2 0 0
PCCA - VanHORNBECK 0 1 0 0
8G1
Team W L T PTS
ST MARK - GREBING (1) 2 0 0 4
SFA - MORROW (O) 1 0 0 2
SCL - ERMOLD (1) 1 0 0 2
IC - SHORT (1) 1 0 0 2
QAS - HALAMICEK (O) 0 0 0 0
MMOC - BERHORST (O) 0 1 0 0
ASMP - KOPP (O) 0 2 0 0
OLF - BEFFA (1) 0 2 0 0
8OB
Team W L T PTS
QAS - ZARR 1 0 0 2
SMT - OHMER 1 1 0 2
IC - ISENMAN 1 2 0 2
IC - MOSS 0 0 0 0
SCL - BERRA 0 0 0 0

Results

5CB3
Sunday, January 14, 2018
QAS - BAKER 20
OLQP - KERSHAW 7
Sunday, January 14, 2018
ST JOE - HICKERSON 2
SFA - SOELL 23
5CB2
Sunday, January 14, 2018
QAS - BLACK 26
MMOC - DRIKOW 18
Sunday, January 14, 2018
ST JUSTIN - LALLY 25
ST SIMON - ROTH 23
5OB
Sunday, January 14, 2018
QAS - BAUMAN 21
SCL - KRUZE 7
Sunday, January 14, 2018
SMMA - HIGGINS 17
ST SIMON - HOF (C) 25
6CG1
Sunday, January 14, 2018
ST JOE - SWEENEY 19
SMMA - ALIVERNIA 8
Sunday, January 14, 2018
IC - FITZGERALD 6
ST JUSTIN - O'NEILL 4
3CB3
Sunday, January 14, 2018
QAS - SHAUGHNESSY 3
SMMA - DUKE 10
Sunday, January 14, 2018
QAS - CAIRA 2
SCL - SCHEVE 0
7CG1
Sunday, January 14, 2018
SFA - STOTTS (O) 25
SCL - REHM (1) 34
Saturday, January 13, 2018
SCL - WALSH (1) 8
SMMA - GLUECK (O) 22
6OB1/2 - League 1
Sunday, January 14, 2018
SCL - LAUBER (1) 24
SCL - ETZEL (2) (C) 25
Friday, January 12, 2018
QAS - KESTERSON (1) 23
SCL - LAUBER (1) 42
6OB1/2 - League 2
Sunday, January 14, 2018
SCL - LAUBER (1) 24
SCL - ETZEL (2) (C) 25
Saturday, January 13, 2018
ASMP - PICHA (2) 31
SCL - ETZEL (2) (C) 23
7CG2/3 - League 2
Sunday, January 14, 2018
ST JOE - HOEFLER (2) 30
SMMA - KARCHER (2) 9
Saturday, January 13, 2018
QAS - BRODERICK (NC) (2) 26
ST SIMON - WOBBE (2) 16
3CB2
Sunday, January 14, 2018
QAS - SIMOKAITIS 19
SCL - CAHILL 8
Sunday, January 14, 2018
ASMP - HIRNER 19
OLF - STUCKE 8
7CG2/3 - League 3
Sunday, January 14, 2018
SFA - WOOD (NC) (3) 9
IC - COLEMAN (3) 23
Saturday, January 13, 2018
QAS - TIERNEY (3) 11
ST SIMON - WAGONER (3) 22
5CG2
Sunday, January 14, 2018
OLF - HOVIS 10
MMOC - BAILEY 12
Sunday, January 14, 2018
SFA - NOVAK 4
SMMA - TORRENCE 26
7CB3
Sunday, January 14, 2018
SCL - CAVE 30
ASMP - BILKA 13
Saturday, January 13, 2018
QAS - SCHELLHASE 28
MMOC - LaFLAMME 16
6CB3/4 - League 3
Sunday, January 14, 2018
ST JOE - SCHAEFER (3) 27
OLF - ANDRESCAVAGE (3) 22
Sunday, January 14, 2018
ST JUSTIN - WASSILEK (3) 20
QAS - DECLUE (3) 18
5CB1
Sunday, January 14, 2018
SFA - LUMBSDEN 18
ASMP- HEBENSTREIT 11
Saturday, January 13, 2018
QAS - FISHER 11
ST MARK - NEWCOMBE 19
6OG
Sunday, January 14, 2018
OLF - BEFFA (C) 8
SMMA - HOUSTON 22
Sunday, January 14, 2018
ASMP - DAVIS 12
SCL - KNOX (C) 26
6CB1/2 - League 2
Sunday, January 14, 2018
SCL - BERRA (NC) (2) 27
IC - PETTY (2) 17
Sunday, January 14, 2018
IC - DAWIDOWSKI (2) 9
ST MARK - NIENHAUS (2) 31
8CB1/2 - League 1
Sunday, January 14, 2018
SMMA - CATLETT (1) 16
ST MARK - NEWCOMBE (1) 41
Saturday, January 13, 2018
ST JUSTIN - MEYERS (NC) (1) 36
SCL - BEIDENSTEIN (NC) (2) 30
6CG2
Sunday, January 14, 2018
SCL - GELDMACHER 6
ST SIMON - GOLDBECK2 2
Sunday, January 14, 2018
SMMA - VOEGTLI 20
ST JOE - ROHE 13
8CB1/2 - League 2
Sunday, January 14, 2018
OLF - BREEZE (2) 49
SMMA - McDERMOTT (2) 14
Saturday, January 13, 2018
ST JUSTIN - MEYERS (NC) (1) 36
SCL - BEIDENSTEIN (NC) (2) 30
4CB4
Sunday, January 14, 2018
ST JOE - SCHMEIDER 8
IC - SCHER 12
Sunday, January 7, 2018
QAS - POLITTE 16
OLQP - CIGNETTI 10
6CB1/2 - League 1
Sunday, January 14, 2018
OLF - BREEZE (1) 26
ASMP - BECKER (1) 22
Saturday, January 13, 2018
OLF - BREEZE (1) 30
SFA - WHITMAN (NC) (1) 21
8CB3
Sunday, January 14, 2018
OLF - LINDELL 25
MMOC - BERHORST 48
Saturday, January 13, 2018
ST JOE - LAYTON 27
ST SIMON - SIEVERS 29
4CG1
Sunday, January 14, 2018
ST JOE - HUNT 12
OLF - HAWKINS 20
Sunday, January 7, 2018
ASMP - BRANDT 13
SCL - HEGGEMEIER 14
3CG1
Saturday, January 13, 2018
OLF - JOKERST 0
MMOC - HARRIS 15
Saturday, January 13, 2018
QAS - BRUNNER 8
SMMA - KABURAKIS 7
3CG2
Saturday, January 13, 2018
SMMA - SCHOEN 9
SCL - STECHER 0
Saturday, January 13, 2018
SFA - BRESNAN 4
ST JOE - SLAVENS 6
7CB1
Saturday, January 13, 2018
SCL - BIEDENSTEIN 38
IC - CHEANEY 15
Saturday, January 13, 2018
ST JOE - HUNT 27
ST SIMON - FRANKE 26
4CB1
Saturday, January 13, 2018
OLF - GRONER 7
IC - SCHUBERT 29
Sunday, January 7, 2018
QAS - KESTERSON 31
ST SIMON - SIEVER 17
7OB
Saturday, January 13, 2018
QAS - COLLINS 52
ST SIMON - PRANGE 23
Saturday, January 13, 2018
MMOC - HARRIS 41
SMMA - SULLIVAN 58
4CB3
Saturday, January 13, 2018
OLF - STUCKE 29
OLF - BEFFA 11
Sunday, January 7, 2018
ST JUSTIN - COX 15
OLF - STUCKE 35
8CG2
Saturday, January 13, 2018
SMMA - WELCH (NC) 26
ASMP - EVERS (NC) 10
Sunday, January 7, 2018
SFA - SCHUERMEYER 25
SMMA - LATO 23
5CG1
Saturday, January 13, 2018
OLF - KRODINGER 19
ST MARK - SHOGER 18
Saturday, January 13, 2018
SCL - KEIFER 12
ASMP - SWIFT (O) 16
3CB1
Saturday, January 13, 2018
MMOC - MEYER 10
ST SIMON - SCHWARTZ 14
Saturday, January 13, 2018
ST JUSTIN - TALLEUR 4
SMMA - SEAGO 6
8OB
Saturday, January 13, 2018
SMT - OHMER 42
IC - ISENMAN 43
Sunday, January 7, 2018
IC - ISENMAN 32
SMT - OHMER 36
6CB3/4 - League 4
Saturday, January 13, 2018
OLF - KING (4) 28
ST SIMON - STAUB (4) 1
Saturday, January 13, 2018
OLF - ANDRESCAVAGE (3) 9
ST JUSTIN - WILKE (4) 24
7CB2
Saturday, January 13, 2018
QAS - SIPPEL 30
ST SIMON - DOWELL 18
Saturday, January 13, 2018
QAS - HOFFMEISTER 36
SFA - HULSEY 18
8G1
Saturday, January 13, 2018
ASMP - KOPP (O) 15
ST MARK - GREBING (1) 22
Saturday, January 13, 2018
OLF - BEFFA (1) 17
SCL - ERMOLD (1) 22
4CB2
Sunday, January 7, 2018
QAS - LEUTHEN 8
ST SIMON - ROTH 18
Sunday, January 7, 2018
ST JOE - RALSTON 10
ST MARK - DORMIER 16
4CG2
Sunday, January 7, 2018
QAS - ENDERMUEHLE 3
ST JUSTIN - LACINY 17
Sunday, January 7, 2018
ST SIMON - HOPE 6
OLQP - SCHWANTNER 10
REGISTER
ONLINE
CLICK HERE TO REGISTER ONLINE
LATEST NEWS
  • Welcome to the Home of the South County District CYC!

    The South County CYC is a faith-based athletic program, dedicated to providing an opportunity for all of the youth of our District to participate in athletics, where winning is of secondary importance, and ph... More
  • Welcome To Our Website

    St Simon champs.   Along with displaying all of our Team Schedules, Results and Standings, our website will allow us to add League News, Photo Albums and instantly report on Postponed Games.